Reklama:

Hledáte nejvýhodnější půjčku? Porovnávejte!

Dnes máme při sjednávání půjčky velmi pestrou nabídku. Nemusíme se omezovat pouze na bankovní sektor. Vybrat si můžete například rychlou půjčku do výplaty. Vždy však platí jedn pravidlo. Nesahejte po prvním produktu a porovnávejte.

Na co potřebuji půjčit

Zejména u krátkodobé půjčky je důležité přemýšlet, zda je nutné si ji brát. Rychlá půjčka pro každého je vhodné řešení pouze ve chvíli, kdy vám chybí pár tisíc do výplaty a vy potřebujete  vyřešit nenadálou situaci, například rozbitý spotřebič, nedoplatek za energie, zaplacení tábora dětem, apod.  Naopak si nepůjčujte, pokud si chcete pouze pořídit nový mobil, televizi či jiný výdobytek moderní doby, který by pár týdnů počkal.

Nepůjčujte si  bez prověření

Už při rozhodnutí, že si půjčíte peníze, je potřeba se porozhlédnout po ověřeném poskytovateli půjčky. Ne každý si může půjčit v bance, proto si lze vybrat některou z nebankovních společností. Po pročištění trhu a nastolení nových pravidel máte pouze minimální šanci, že narazíte na nesolidní společnost. Spolehlivý poskytovatel má velmi dobře zpracovaný web, kde nechybí žádné kontaktní informace, včetně IČ, telefonu a dalších důležitých údajů.

Srovnejte si půjčky

Než se pustíte do sjednávání půjčky, použijte srovnávač nebankovních půjček. Fungují zdarma a jsou naprosto nezávazné. Stačí si nastavit částku, délku splatnosti a okamžitě vidíte jednotlivé parametry  jednotlivých půjček. Okamžitě vidíte, která je výhodná a které je lepší se vyhnout. Všichni spolehliví poskytovatelé půjček navíc na webu  kalkulačky, kde si nasimulujete výši půjčky a délku splatnosti  okamžitě vidíte, kolik vás bude půjčka stát.  Ačkoliv se může konkrétní nabídka mírně lišit, budete mít alespoň orientační vodítko při výběru půjčky.

Co znamená RPSN

Důležitým údajem u půjček je sazba RPSN. Roční procentní sazba nákladů je ukazatel celkové ceny za půjčku. U krátkodobých půjček jej nelze brát úplně přesně v potaz, protože jde o půjčku jen na pár dní a v některých případech činí jeho hodnota i stovky tisíc procent.

Půjčujte si zodpovědně

Půjčit si peníze znamená poctivě splácet, což může být z jakéhokoliv důvodu problém, proto zvažte nejlepší alternativu. Při sjednávání půjčky dodržujte jistá pravidla. Správná půjčka musí nějak vypadat a web poskytovatele by měl obsahovat také kontaktní formulář. Když vám něco není jasné, ptejte se. Neberte si půjčku, pokud si nejste 100% jistí, že rozumíte úplně všemu. Řada společností poskytuje půjčky v hotovosti, kde vám vše vysvětlí obchodní zástupce.

Vše si řádně přečtěte

Úplně nejdůležitější ze všeho je si pořádně přečíst celou smlouvu, klidně si o ni požádejte předem. Spolehlivá  společnost s tím nebude mít žádný problém. Nevynechávejte ani drobné písmo, které obsahuje často ty nejdůležitější body.  Číst je naprosto zásadní a bez toho smlouvu prostě nepodepisujte.  Dávejte především pozor na odstavce, kde jsou vypsány pokuty a sankce za nedodržení termínů splátky, odložení splátek. Řada lidí si smlouvu vůbec nepřečte a obchodní podmínky i smlouvu slepě odsouhlasí a často jim pak zbudou oči pro pláč.

Jaké jsou povinné údaje u smlouvy o spotřebitelském úvěru:

  • druh a výše úvěru
  • identifikační údaje smluvních stran
  • délka trvání úvěru
  • podmínky čerpání půjčky
  • výše úrokové sazby a RPSN
  • výše splátky, případně počet splátek
  • informace o řešení sporu mimosoudně, informace k případnému ukončení smlouvy

Pokud ve smlouvě některá z těchto informací chybí, rozhodně na to upozorněte poskytovatele půjčky a půjčku si nesjednávejte. Máte mnoho možností, konkurence je velká a klidně můžete požádat o spolehlivější půjčku.

Reklama: