Reklama:

Co změnil nový spotřebitelský zákon

Fotka paragrafu

Změna, která se plánovala několik let. Zákon z roku 2010 byl nedávno nahrazen novým, do světa půjček přinesl obrovské změny. Nový zákon o spotřebitelském úvěru č. 257/2016 Sb., jenž je v platnosti od začátku prosince 2016, výrazně zlepšuje pozici spotřebitelů, kteří mají zájem sjednat si úvěr.

Malá půjčka je i nadále velmi jednoduchou záležitostí, kterou sjednáte už za několik málo okamžiků. Trh se ovšem značně zmenší a bude tím pádem výrazně přehlednější. Skončila doba půjček, které více než hraničily s lichvou, podepisování směnek na ukázanou a velkého množství exekučních řízení ze strany poskytovatelů nebankovních půjček. A co dalšího se na trhu s půjčkami ještě změnilo? Je třeba předeslat, že změn bylo poměrně hodně.

Počet poskytovatelů půjček výrazně klesne

Zatímco ještě před rokem jste si teoreticky mohli půjčit od některého z desítek tisíc poskytovatelů, často soukromých osob, to teď už nebude vůbec možné. Výrazně se totiž zpřísnily podmínky, dokonce natolik, že na trhu zůstane maximálně několik desítek velkých firem, které v České republice působí už delší dobu. Jedním z takových poskytovatelů půjček je mimo jiné společnost COOL CREDIT.

Půjčku mohl ještě začátkem minulého roku poskytnout v podstatě každý, kdo měl příslušné živnostenské oprávnění. Dnes už však situace není tak jednoduchá, poskytovatelé půjček musí podle nových podmínek disponovat základním kapitálem v minimální výši dvacet milionů korun. Samotní zaměstnanci bankovních či nebankovních poskytovatelů pak musí splňovat další podmínku – buď maturitní vysvědčení, nebo nejméně tři roky praxe v daném oboru. To je však pro drtivou většinu zúčastněných spíše formalita. Dalším kritériem však bude náročný test znalostí finančního trhu, který připravuje přímo Česká národní banka. Kdo jej nesplní, bude si muset bohužel hledat jiné zaměstnání.

Penále bude mít od nynějška strop

Obáváte se, že nezaplatíte jednu splátku včas a na pokutách z prodlení přijdete o střechu nad hlavou? Nic takového už od nynějška nehrozí. Přemrštěné penále je již minulostí, zákon stanovil jeho maximální možnou výši. Subjekty, které se těšily z toho, že dlužník nebude mít na splácení, už nebudou mít na trhu žádné místo. Jejich počínání se jim jednoduše vůbec nevyplatí.

Naopak, poskytovatel půjčky si musí předem prověřit bonitu klienta. Pokud totiž nebude schopen dodržet splátkový kalendář, nese za něj odpovědnost vypůjčitel. Stačí se pak odvolat k soudu, který má klientovi za pravdu – a půjčku zneplatní. Potom je nutné zaplatit zpět jen jistinu, úroky se už přestávají počítat.

Firma COOL CREDIT však ze scény rozhodně nezmizí, jedná se o stabilního a vysoce férového poskytovatele, který se může spolehnout na dobré finanční zázemí. Půjčit si zde můžete naprosto na cokoliv, spolehněte se na bleskové vyplacení finančních prostředků, ale také na nejvyšší možnou míru diskrétnosti. Bude totiž nutné uvést jen několik málo osobních údajů. Pro klienty, kteří si dříve u COOL CREDIT zatím nic nepůjčili, je připravena nabídka půjčky ve výši pět tisíc korun na dobu třiceti dnů. Stálí klienti pak mají možnost získat touto formou až patnáct tisíc korun.

Jaké další výhody COOL CREDIT má?

  • Profesionální přístup ke klientovi. Každý má jinou vizi, každý si chce půjčit jinou částku. Společně s ním najdou zástupci COOL CREDIT řešení přímo na míru. Žádná dluhová past ani jiné problémy.
  • Rychlé vyřízení. To je totiž otázkou několika minut, navíc plně z pohodlí domova. Diskrétně, přehledně a samozřejmě i nanejvýš férově.
  • COOL CREDIT je ryze česká firma s pevnou finanční stabilitou. Věrnost u stálých klientů je oceňována zajímavější nabídkou.

Reklama: